Мармур - Живий камінь

Його краса не підвладна часу. Над створенням цієї краси природа трудилася тисячоліттями, створюючи шар за шаром цю унікальну породу. Впродовж багатьох сторіч мармур втілює собою не тільки горду красу природи, її щедрі дари, але і талант умільців, що перетворили природний камінь на неповторні по своїй вишуканості твору мистецтва.

І сьогодні наступники великих майстрів продовжують радувати нас прекрасними роботами, передаючи гру природного каменя, його велич і монументальність. Саме особливості обробки роблять мармур неповторним. Він може бути багатоликий: від гладкого і шліфованого як скло, до штучно постареного, з ерозією поверхні і нерівними округлими краями.
Не дарма камінь називають найдовговічнішим будівельним матеріалом – споруди з природного каменя, якщо той був оброблений по всіх правилах, стоять практично вічно. Пригадаєте, наприклад, єгипетські піраміди або знаменитий Стоунхенж. Технології обробки каменя складалися століттями. Кажучи про сучасне каменеобробне устаткування, слід сказати, що воно хоч і скорочує процес каменеобробки, але аніскільки не зменшує якість кінцевого продукту, так що у результаті камінь – цей красивий природний матеріал – набуває по-справжньому прекрасного вигляду і стає справді витвором мистецтва.

Початковий колір будь-якого мармуру — білосніжний, проте важка геологічна історія Землі привела до того, що саме білі мрамори— велика рідкість. В процесі безперервної, в надрах землі, геологічної діяльності товщі невинно чистої породи то тут, то там «запліднилися» потоками розчинів і розплавів з іншим хімічним складом. В результаті камінь пронизують смугасті, муарові, плямисті і жилкуваті узори на сірому, жовтому, рожевому, зеленому, синюватому, червоному, сургучному і навіть синяво-чорному фоні.

З мармуром пов'язано безліч марновірств, у тому числі і архітектурно-будівельних. Наприклад, вважається, що темні сорти краще чинять опір дії зовнішнього середовища, а з каменя, здобутого на півдні, не слід будувати на півночі.

Насправді все йде трохи інакше. Дійсні мармури і дрібнокристалічні мармуровидні вапняки незалежно від кольору і місця видобутку чудово переносять і мороз, і жару. Прикладом тому можуть служити масивні статуї з білого каррарського мармуру, символізуючі річки Ніл і Тібр і що нині прикрашають сходи римського муніципалітету. Цим скульптурам майже дві тисячі років, і найближчі декілька тисячоліть ним нічого не загрожує.

Італійські собори і палаци, турецькі мечеті, сади і лазні — це справжні музеї мармуру. Чого коштують венеціанський собор святого Марка, де практично кожна колона вирізана з окремого сорту мармуру, або султанська резиденція Топкапи в Стамбулі, щедро прикрашена різьбленим каменем! У Санкт-Петербурзі з мармуру побудована ціла будівля, яка так і називається, — Мармуровий палац. Але найвидатнішою спорудою з мармуру можна рахувати Тадж-махал — усипальню дружини «повелителя світу» Шах Джахана, над якою 22 роки трудилися двадцять тисяч будівельників, камінщиків, гранувальників мармуру і ювелірів. За задумом, на протилежному березі річки Джамни мавзолею повинна була вторити його копія з чорного мармуру — усипальня самого Шах Джахана, а зв'язати ці будівлі передбачалося мостом з різноколірного мармуру. Син правителя, що захопив владу, стурбований зубожінням казни, перешкодив реалізації проекту. Але і без того Тадж-махал переконливо продемонстрував видатні архітектурні і будівельні можливості мармуру.

Унікальні природні властивості мармуру дозволяють поєднувати їх з різними видами обробки, що значно розширює сферу застосування цих матеріалів. Різні види виробів з мармуру - колони, балясини, камінні портали, стільниці, підвіконня, сходи, і ін. - легко впишуться в будь-який інтер'єр.

Каміни

 • Англійського типу
  Англійського типу
 • Французького типу
  Французького типу
 • Модерн
  Модерн
 • Індивідуальні роботи
  Індивідуальні роботи
 • Вироби з мармуру
  Вироби з мармуру
 • Аксесуари
  Аксесуари